انواع مختلفی از گوشت بلدرچین در مشهد در نوع گوشتی وجود دارند که اغلب شان بعنوان پرندگان پرورشی شناخته می شوند و بصورت بالغ توسط مراکز پرورشی، توزیع و پخش می گردند.
اردک ها نژادهایی گوناگون دارند که در این بین برخی با اهداف اقتصادی تولید گوشت و برخی هم به خاطر زیبایی شان مورد توجه قرار گرفته اند و تحت عنوان طیور پرورشی توسط انواع مختلفی از مراکز معتبر نگهداری می شوند. این پرندگان هم اکنون بصورت زنده و بالغ در بازار خرید و فروش می شوند و بوسیله مراکز پخش بصورت اینترنتی توزیع می گردند.

اردک های نژاد اسرائیلی گوشتی ترین طیور

اردک ها همانطور که عنوان کردیم نژادهایی متنوع را شامل شده اند که در نوع تخمی، گوشتی یا زینتی پرورش یافته و اغلب شان با اهداف اقتصادی تولید گوشت نگهداری می شوند که یکی ازین نژاد ها اردک های مسکویی یا اسرائیلی می باشند.
گوشت بلدرچین زنده برخلاف نام شان هیچ ربطی با اسرائیل یا مسکو نداشته و در واقع بومی آمریکای جنوبی هستند و در نواحی مکزیک و آمریکای مرکزی اولین بار اهلی شدند و مورد توجه پرورش دهندگان قرار گرفتند.
این نژاد گوشتی از اردک ها هوای سرد را به خوبی تحمل می کنند و جالب اینجاست به آب و شنا کردن علاقه ای ندارند هرچند طیور آبی باشند ولی کمتر اتفاق افتاده است که به آب علاقه نشان دهند.
اردک های مسکویی یا اسرائیلی نژادهایی با گوشت بسیار لذیذ، مقوی، ترد و خوش خوراک می باشند و امروزه بصورت بالغ و زنده در بازار خرید و فروش می شوند و بصورت اینترنتی نیز پخش و توزیع می گردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *