انواع مختلفی از اردک های نژاد خالدار استرالیایی امروزه توسط مراکز معتبر پرورش داده می شوند و بعنوان طیور تخمگذار بفروش می رسند ولی برای تولید گوشت هم اردک اهلی خوبی هستند.
اردک ها پرنده هایی هستند که هم در نژادهای تخمگذار و هم در نژاد های گوشتی پرورش داده می شوند البته نژادهای زینتی هم وجود دارند که ازین بین اردک های تخمی و گوشتی بیشتر با اهداف اقتصادی پرورش می یابند.

اردک های تخمگذار در برخی از نژاد ها بعنوان مادرهایی ممتاز و تخمگذاران بسیار عالی شناخته می شوند مثل اردک های نژاد خالدار استرالیایی که تولید تخم بالایی دارد و در تولید گوشت هم مناسب است.

اردک های خالدار استرالیایی

اردک های نژاد خالدار استرالیایی در سال 1920 در آمریکا پدیدار گشتند و بعد از یک دهه برای اولین بار در معرض نمایش قرار گرفتند. این اردک ها در نوع تخمگذار هستند و با هدف تخمگذاری و تولید تخم پرورش داده می شوند و از ادقام نژادهای مالارد، دم دراز و کال یا بعضی از نژاد های وحشی بوجود آمده اند. اردک های خالدار بهترین مادران می باشند و وزن شان تا حدود 1.5 کیلوگرم می باشد و همچنین در رنگ هایی همچون سر سبز، سر آبی یا سر نقره ای وجود دارند.

خوب است بدانید که این ازدک ها پرواز قدرتمندی دارند و دارای جوجه های بسیار فرز و چالاک می باشند و امروزه بصورت زنده در بازار بفروش می رسند.
ناگفته نماند اردک های خالدار استرالیایی اگرچه تخمگذار می باشند ولی در تولید گوشت هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *